Klein Tools KSRK100-1 Offset Flexible Eye Pulling Grips 12"
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
20
quantity
Product details
Category
Klein Tools KSRK100-1 Description
Klein Tools KSRK100-1 Includes
  • (1) Pulling Grip
Klein Tools KSRK100-1 Features
  • KSRK Light Duty - Standard Length
  • 1.00 to 1.24-Inch cable diameter (1 to 1-15/64-Inch or 25.40 to 31.35 mm)
  • Maximum flexibiliy to follow the line of pull
  • Manufactured in the United States to provide line workers with maximum strength and durability
Klein Tools KSRK100-1 Specifications
Material Galvanized Steel
Cable Diameter 1.00" to 1.24" (25.4 to 31.50 mm)
Mesh Length 12" (30.5 cm)